Hakkımızda

BOZCAADA

Hotel Fahri

Kapılarını ilk kez 1960 yazında açan Bozcaada Hotel Fahri, bütünsel bir yaklaşımla sanat, tasarım ve bilim ile yoğrularak şekillenmiş bir tasarım otelidir. İçerisinde huzurla kalacağınız ferah, taş duvar örmeli 43 odasının yanı sıra ağaçlarla bezenmiş geniş bahçesiyle de misafirlerine dinlenme imkânı sunan ada içinde adeta bir vahadır.

Cumhuriyetimizin ilanından 1960 yılına kadar dedemiz Ahmet Erdinç’in de dava takipçisi olarak görev yaptığı Adliye binası, 1960 yılı itibarı ile mülkiyeti devlete ait yeni Adliye binasına taşınmış, şu an Hotel Fahri olarak hizmet veren otelimiz dedemiz Ahmet Erdinç tarafından o vakit Bozcaada’nın ilk oteli olarak hizmet vermeye başlamıştır.

HOTEL FAHRİ
HAKKIMIZDA
HOTEL FAHRİ
BOZCAADA
HOTEL FAHRİ

BOZCAADA

Hotel Fahri

İkinci nesil olarak babamız Ali Erdinç oteli uzun bir süre işletmiştir. Babamız, aynı zamanda adanın en eski sinemacılarından biridir. 1966 yılında Belediye Sineması’nı işletmeye başlayan Ali Erdinç 1985 yılına dek, 18 sene yüzlerce filmi adalılarla buluşturmuştu.

Hotel Fahri, 60 yılı aşan tecrübesinin yanı sıra, doğaya, sanata, insana dair olan ne varsa bir araya getirme konusunda da emek veren bir işletmedir. İşletmemiz, dedemiz Ahmet Erdinç’ten babamız Ali Erdinç’e, babamızdan da üçüncü nesil işletmeci olarak Fahri Erdinç’e uzanan yolculuğunda adaya yolu düşen misafirleri ağırlamaya devam etmektedir.

Bizler de dedemizden ve babamızdan kalan misafirperver işletme anlayışı ile ilk günkü heyecan, ilk günkü disiplin ve günümüz dünyasının yorumları ile hizmet vermeye çabalamaktayız.

Hotel Fahri’nin “Standart Odaları” 23 metrekare, “Deluxe Odaları” 29 metrekare ve “Triple Odaları” da 30 metrekare’dir. Bazı odalarımız deniz, bazıları ise bahçe manzaralarıdır. Tüm odalarımızda minibar, duş/wc, televizyon, klima, fön makinesi, ücretsiz wifi hizmeti bulunmaktadır. Otopark ve vale hizmetimiz de misafirlerimize sunmaktayız.

Geniş ve ferah odalarımızın yanı sıra, 800 metrekarelik bahçemiz içerisinde erik, nar, karadut ve badem ağaçları bulunmakta, envai çeşit çiçekler de bahçemizde misafirlerimize adanın güzelliklerinden bir parça sunmaktadır. Kahvaltılarımızı verdiğimiz bahçemiz günün her saatinde otelimizin konaklayanlarına açıktır. Odalarımız ve bahçemiz haricinde toplantıların gerçekleştirilebileceği çok amaçlı salonumuz da misafirlerimizin kullanımına açıktır. Aynı zamanda Şairane ismini verdiğimiz ve 2010 yılından itibaren hizmet veren bir sanat galerimiz de mevcuttur. Temiz, güler yüzlü, ada merkezine bir o kadar yakın olup, sessizliğini de koruyabilen işletmemizde misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Bozcaada Hotel Fahri